ceturtdiena, 2011. gada 16. jūnijs

Bērnu Žūrija

Heijā! Sveiciens visiem vasaras brīvlaikā!
Nu jau kādu laiciņu bibliotēkās ir sācies lielais lasīšanas maratons BĒRNU/ JAUNIEŠU ŽŪRIJA 2011. Čaklākie lasītāji droši vien atceras Bērnu Žūrijas 2010 ballīti ar Zaļo Vīriņu, skolotāju Jāpu un Burtu Meitiņu (apskatīt var šeit). Lielās meitenes, savukārt, bija aicinātas uz skaistumkopšanas salonu bibliotēkā (šeit). Pie savas balvas tika arī zēni - viņi saņēma biļeti uz kino.


Kas ir Bērnu žūrija?


Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un Valsts Kultūrkapitāla fondu jau divpadsmito gadu visā valstī īsteno lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu žūrija”, kura iesaistījusi tūkstošiem jauno lasītāju grāmatu vērtēšanā un bibliotēku apmeklēšanā. 2010. gadā tie bija 10 tūkstoši bērnu, pavisam 380 bibliotēkas Latvijā, kas bija iesaistījušās lasīšanas maratonā. Šogad kā lasīšanas eksperti var piedalīties skolēni no 1. līdz 12. klasei. Bērnu/ jauniešu Žūrijas dalībniekiem katram savā vecuma grupā līdz gada beigām jāizlasa un jānovērtē piecas grāmatas. Bērnu Žūrijas grāmatas izvēlas un izvirza no iepriekšējā gadā izdotajām labākajām gan tulkotām, gan oriģinālliteratūras grāmatām ekspertu komisija, kurā ir gan augstskolu pasniedzēji, gan rakstnieki, gan Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieki. „Bērnu Žūrijā” lasot un vērtējot grāmatas, bērni iemācās izteikt savas domas, novērtēt, izvērtēt, pamatot savu viedokli.

Tātad, Tev ir iespēja vērtēt grāmatas un būt par kritiķi tām. Kuldīgas Bērnu literatūras centrā kā lasīšanas eksperti jau ir pieteikušies 60 skolēni no 1. līdz 12. klasei. Nāc un piedalies arī Tu - izlasi 5 grāmatas līdz decembrim un ielūgums uz ballīti ir kabatā!!!


Kuras grāmatas jālasa?