piektdiena, 2015. gada 22. maijs

Salūko Aspaziju!

Atzīmējot Aspazijas 150 gadu jubileju pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem tika organizētas literāri izglītojošas nodarbības „Salūko Aspaziju!”. 

Iesākumā bērniem tika parādīti Aspazijas fotoattēli, un tā kā dzejniece ir dzimusi 150 gadus atpakaļ bērni redzēja, ka senāk cilvēki ģērbās un ikdienu vadīja savādāk. Lai dalībnieki labāk iejustos Aspazijas literāro tēlojumu pasaulē, tika parādīta Rozes Stiebras animācijas filmas „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” fragments. Kad Aspazija bija maza meitene, mājas ļaudis ar viņu spēlēja sudraba lādīšu mīklu spēli. Tādēļ nodarbības dalībniekiem tika piedāvātas piecas kastītes, kurās bija paslēpti Aspazijas dzejoļi un atmiņu tēlojumi par dažādām tēmām.Par lasīšanu un Latviju


Maija sākumā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu, Bērnu literatūras centra apmeklētājiem - Bibliotēkas Draugiem arī tika organizētas kādas aktivitātes. Tās nedēļas uzdevums bija izpildīt testu "Vai tu esi Latvijas patriots", un tika organizēta tikšanās ar Kuldīgas Sv. Annas baznīcas mācītāju Mārtiņu Burki-Burkevicu, uz kuru bērni bija sapulcējušies kuplā skaitā. M. Burke-Burkevics nav tikai mācītājs, bet arī bankas darbinieks un zemessargs. Mācītājs stāstīja par savu bērnību un grāmatu lasīšanu un par to, kā būt Latvijas patriotam, kā arī izlasīja nelielu stāstu pārdomām, kā izvēlēties pareizas vērtības dzīvē.

Tikšanās notika cikla "Arī viņi lasa" ietvaros.