trešdiena, 2013. gada 24. jūlijs

Pilsētas svētki bērniem

Kuldīgas Galvenā bibliotēka piedalījās pilsētas svētkos "Dzīres Kuldīgā 2013" ar aktivitātēm dažāda vecuma bērniem kopā ar vecākiem. 
Sestdien Pilsētas dārzā tika atvērtas Vides izziņas pieturas, un to ietvaros mēs piedāvājām Dziļskatu kartiņu veidošanas darbnīcu, kurā attēlojām Ventas rumbas unikalitāti ar lecošajām zivīm, kā arī piedāvājām iepazīt Ventas ielejā ligzdojošos putnus – dalībnieku uzdevums bija izkrāsot putnu mazuli atbilstošajās krāsās un iesēdināt mazo putnēnu oliņā.

Savukārt, svētdien iesaistījāmies Šurumburumā ģimenēm Estrādes parkā. Mēs piedāvājām ceļojumu Astrīdas Lindgrēnes grāmatas „Ronja – laupītāja meita” pasaulē. Katrs bērns iekāpa lielajā Ronjas grāmatā, nofotografējās (fotogrāfijas piedāvājam lejupielādēt ŠEIT), tā iekļūdams Ronjas pasaulē, – un ceļojums varēja sākties! 

Bija jāceļo pa meža takām un jālasa grāmatu fragmenti pie katras pieturas un jāmeklē pazudušie burti, no kuriem nobeigumā var salikt Ronjas drauga/brāļa vārdu. Ceļā bija jāatpazīst dažādi koki, dzīvnieku pēdas, jānošauj briesmīgā harpija, jāmet čiekuri vismazākajā ūdenstilpnē, kā visu to darīja Ronja. Tāpat arī jāiziet cauri šķēršļu joslai miglas un pazemes balsu pavadībā, bet noslēgumā jāpārceļas pāri ar laivu, lai iegūtu nelielu daļu no Matisa salaupītā zelta. 

Fotogrāfijas no pasākuma var apskatīt bibliotēkas lapā portālā Draugiem.lv ŠEIT un ŠEIT

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana